Szanowni Wielbiciele Nauki!
Już od kilku tygodni zbieramy zgłoszenia dolnośląskich popularyzatorów z propozycjami spotkań z każdą dziedziną nauki. Budowa programu to praca wymagająca zaangażowania wielu osób. Co roku ok. 2000 naukowców, doktorantów, studentów, nauczycieli szkół, a nawet przedszkoli, pracowników muzeów, domów kultury, przedsiębiorstw państwowych i prywatnych, jak również przedstawicieli samorządów podejmuje starania, by stworzyć ofertę programową opartą na społecznym zapotrzebowaniu na wiedzę. To olbrzymia energia społeczna, która pozwala na dotarcie rzetelnych informacji tam, gdzie jest taka potrzeba.
W styczniu ogłosiliśmy konkurs na tegoroczne festiwalowe hasło. Napłynęło wiele ciekawych propozycji zarówno od naszych odbiorców, jak i prowadzących. Rada Programowa wybrała hasło zaproponowane przez przedstawiciela Biura DFN, w związku z tym zdecydowaliśmy o nieprzyznawaniu nagrody w konkursie. Dziękujemy wszystkim, którzy „trenując umysł” przesłali nam ciekawe hgasła.
Po raz drugi zapraszamy już dzisiaj do Miasteczka Naukowego, które w tym roku zbudujemy w sobotę 14. września na kampusie Akademii Wychowania Fizycznego, która nosi imię Polskich Olimpijczyków. Sejm RP ustanowił rok 2024 właśnie Rokiem Polskich Olimpijczyków, więc nie może zabraknąć spotkań z naszymi sportowcami. W Miasteczku znajdzie się wiele stanowisk z różnych dziedzin nauki, dostosowanych zarówno dla najmłodszych jak i starszych gości Festiwalu. Zapraszamy z rodziną!
Propozycje festiwalowych spotkań zbieramy do 15. kwietnia. Jeśli jesteś osobą, która chce poprowadzić zajęcia w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki to pod linkiem znajdziesz formularz online oraz instrukcję jego wypełniania. Program będzie dostępny pod koniec czerwca, a zapisy na spotkania, które mają ograniczoną liczbę uczestników ruszą we wrześniu.