Produkty z Piramidy zdrowego żywienia wspierające pracę mózgu

Data wydarzenia 19/09/2024 10:00
19/09/2024 12:00
Miasto Wrocław
Miejsce Uniwersytet Przyrodniczy, ul. Chełmońskiego 37
Sala bud. F13, s.130
Panel tematyczny Nauki medyczne i nauki o zdrowiu
Forma spotkania warsztat
Tryb spotkania stacjonarnie
Grupa wiekowa przedszkole, szkoła podstawowa kl. 0-3
Opis

Prawidłowy sposób żywienia jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na właściwy rozwój i utrzymanie dobrego stanu zdrowia każdego człowieka. Ma on ogromne znaczenie przede wszystkim w przypadku dzieci i młodzieży. W okresie wzrostu i rozwoju młodego organizmu spożywane produkty i potrawy wpływają zarówno na funkcje poznawcze, stan zdrowia i samopoczucie. Chronią również organizm przed wieloma zdrowotnymi konsekwencjami na późniejszym etapie życia. Dla optymalnego stanu zdrowia znaczącą rolę odgrywają także prawidłowe zwyczaje i nawyki żywieniowe, które kształtowane są już od najmłodszych lat życia.
Grupa ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia opracowała w 2016 r. aktualną Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży, która w prosty i kompleksowy sposób przedstawia główne zasady dotyczące żywienia. Ich realizacja pozwala na prawidłową sprawność umysłową i fizyczną oraz zdrowie w życiu dorosłym.
Warsztat ma na celu zapoznanie się z poszczególnymi piętrami Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży oraz przygotowanie na ich podstawie zdrowych i szybkich przekąsek, które wspierają prawidłową pracę mózgu.

Prowadzący mgr inż. Michaela Godyla-Jabłoński, dr inż. Jagoda Ambrozik-Haba, dr inż. Maciej Bienkiewicz, prof. uczelni, mgr inż. Joanna Guła, mgr Monika Maćków, mgr inż. Katarzyna Marcinkiewicz, dr inż. Dominika Mazurkiewicz, dr inż. Ewa Raczkowska, dr Karolina Rak, dr Paweł Serek
Afiliacje Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, UPWr
Liczba miejsc 20
Zapisy od 01/09/2024
Zapisy do 04/09/2024
Kontakt w sprawie zapisów michaela.godyla@upwr.edu.pl
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami ♿Tak
Organizator Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu