Pogoda a jakość powietrza

Data wydarzenia 17/09/2024 11:15
18/09/2024 11:15
19/09/2024 11:15
20/09/2024 09:00
Miasto Wrocław
Miejsce Uniwersytet Wrocławski, Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska, ul. Kosiby 8
Sala s. 13
Panel tematyczny Nauki ścisłe i przyrodnicze
Forma spotkania warsztat
Tryb spotkania stacjonarnie
Grupa wiekowa szkoła podstawowa kl. 7-8, szkoła ponadpodstawowa
Opis

Jak pogoda wpływa na jakość powietrza? Dlaczego czasem „można zawiesić w powietrzu siekierę”, a czasem powietrze jest krystalicznie czyste? Czy w górach można odetchnąć swobodnie? Co mają z tym wspólnego inwersje temperatury? Co to jest pogoda wyżowa i jak wpływa na jakość powietrza? A czego spodziewać się po niżach? Na te pytania z pogranicza meteorologii, klimatologii i ochrony atmosfery postaramy się odpowiedzieć na naszych zajęciach. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem platformy e-learningowej, tak więc uczestnicy będą mieli również okazję wzbogacić swoje kompetencje cyfrowe.
Zajęcia zostały przygotowane w ramach projektu LIFE-MAPPINGAIR/PL „Czy wiesz czym oddychasz?” Kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz czystszego powietrza.

Prowadzący dr Tymoteusz Sawiński
Afiliacje klimatolog, Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska, UWr
Liczba miejsc 15
Zapisy od 02/09/2024
Zapisy do 13/09/2024
Kontakt w sprawie zapisów tel. 71 348 54 41 w godz. 8-15
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami Nie
Organizator Uniwersytet Wrocławski, Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska
️Uwagi

Aby uczestniczyć w zajęciach należy zarejestrować się na platformie e-learningowej Projektu LIFE-MAPPINGAIR/PL i zapisać na kurs "Pogoda a jakość powietrza". W korsie tym zawarte są informacje i materiały które będą wykorzystywane w trakcie warsztatów.
Linki:
Platforma e-learningowa Projektu LIFE-MAPPINGAIR/PL: https://mooc-life.e-science.pl/
Rejestracja do platformy: https://mooc-life.e-science.pl/register?next=%2F
Instrukcja rejestracji: https://mappingair.meteo.uni.wroc.pl/2022/02/jak-korzystac-z-platformy-e-learningowej-mooc-life-mappingair-pl/

Uwaga organizacyjna: Ze względu na wielkość sali komputerowej, warsztaty przewidziane są dla grup piętnastoosobowych. W przypadku większych grup proponujemy zajęcia w formie rotacyjnej - pierwsza część grupy odbywa warsztaty, druga część grupy zwiedza Obserwatorium Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery, następnie grupy zamieniają się.